Црна Хроника

Драма во Затворот Идризово: Едно лице заврши во болница

На 16.05.2022 околу 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од Е.Н.(22) од с.Долна Баница, гостиварско, врз Р.Р.(45) од Куманово, кој се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.