Балкан

ДРАГАНА МИРКОВИЌ ДОНИРАШЕ 5000 ЕВРА ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ

Минатата недела се одбележа 13-годишнината од смртта на Тоше Проески кој загина во сообраќајна несреќа на патот кон Зареб. Српската пејачка Драгана Мирковиќ донираше 5000 евра на Фондацијата Тодор Преоски во чест на поп-ѕвездата. „ На овој начин сакав да го освежам сеќавањето за Тоше и неговата прекрасна музика. Фондацијата што го носи неговото име …

ПИТА, ТОРТА И РАДОСТ ЕДЕН ТОН: ТАТКОТО НА ПЕРО КАМИКАЗА СЛАВЕШЕ 93. РОДЕНДЕН

Денес татко ми наполни 93 години, а со мајка ми се заедно близу 70 години, вели Перо Камиказа од „Меморија“, кој заедно со семејството во домашен амбиент го прославија роденденот на неговиот татко. Низ неколку фотографии, Петар Георгиевски,  успеа да раскаже една убава семејна роденденска приказна. “Исклучително горд на тоа дека на скоро 60 години, …Македонија

Заболени
155,624
Мртви
5,475
Излечени
149,862
Активни
287
Last updated: 21/06/2021 - 09:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.