Македонија

Драган Илиевски: Верувам во програмата на град Скопје и посебно во дада не сум громец и дека избор на човек како мене може да придонесе за позитивни промени

Драган Илиевски: Верувам во програмата на град Скопје и дека избор на човек како мене може да придонесе за позитивни промени

Јас Драган Илиевски: Не сум член на ниту една партија, професионално ќе ја вршам својата работа, вели новиот директор на Зоолошката градина во Скопје.

Во екстремно партизирано општество како нашето, свесен сум дека ретко се дава шанса на човек кој е професионалец да води институција, а особено на одговорна позиција како оваа.

Јасно и недвосмислено ги демантирам пласираните дезинформации дека некогаш сум бил член на било која партија, вклучително и на ГРОМ.

Имам повеќе од 20 години работно искуство на раководни позиции во приватниот сектор и магистер сум по економија. Верувам во програмата на град Скопје и во заложбите за професионализација и департизација, како што и верувам дека избор на човек како мене кој е непартиски и професионален кадар може да придонесе за позитивни промени, порача тој.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.