ЖивотЗабава

Др.Симона Поповска е најсекси докторка и пејачка, а ова се нејзините сестри – исто така докторки!

Др.Симона Поповска е најсекси докторка и пејачка, а ова се нејзините сестри – исто така докторки!

Дека е една од најубавите тазе докторки специјализантки на скопската клиника, нема сомнеж, а она дека исто така грми со својата појава на сцената со миктофонот во рака, не треба многу да потсетуваме, бидејќи тоа го прави од поодамна.

Крвта не е вода, а Симонче својот талент во музиката и пеењето, го има наследено од својата мајка, за која вели дека имаат речиси ист глас, но мама не се занимава со музика.

Неодамна Симона гостуваше на една телевизиска емисија, каде откри дека малкумина знаат дека таа има завршено нижо музичко училиште и дека до ден денес свири виолина.

Исто така, откри и дека уште од мала освен што покажува интерес кон уметноста, нејзина втора љубов била медицината, па уште од мали нозе ги „лечела“  куклите.

Меѓу многуте интересни детали, нашата убава докторка и пејачка, откри дека и нејзините две сестри исто така имаат студирано медицина и тоа дека денес и двете работат како докторки.

Само што, Симонче е позната, но семејството има на што да се гордее со овие три талентирани и успешни дами.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:30 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.