Црна Хроника

Дpaмa пpeд Гpaдcкa 6oлницa: Со Голф 5 влeтa вo 6oлницaтa пa им впepи пиштoл нa пoлицajцитe, eднo лицe e paнeтo

Во моментов има голем број на полициски возила и службеници пред Градската болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје.

Од извори на лице место, се работи за возило марка Голф 5 кое влетало во болницата, а потоа и едно лице извадило пиштол и го вперило во полицијата.

Како што дознаваме, се работи за нерасчистени сметки помеѓу две семејства, по што се случик Обид за убиство прво во населбата Цементара. По инцидентот, рането лице било донесено со возилото во Градската болница.

Се работи на расчистување на случајот.Македонија

Заболени
89,463
Мртви
2,739
Излечени
74,800
Активни
11,924
Last updated: 21/01/2021 - 06:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.