Црна Хроника

Дpaмa нa “Илинденска” вo Скопје: Лeтaлe cтoлици и чaши – Пoлициjaтa yпaднa co пeт вoзилa вo пoзнaт „шeмaџиcки“ лoкaл

Првпат излагам после коронава, и одма се дешава ТРИБЕКА ФАЈТ КЛУБ, па то маси, столици се фрлаат во шанкови, па то … алфи - хорори :)))))

Пет полициски возила и екипи на пазарниот инспекторат се присутни пред еден познат угостителски објект на булевар Илинден, јави ТВ21.

Во тек е акција за која повеќе информации очекуваме од Министерството за внатрешни работи.

На социјалните мрежи дел од присутните пишуваат дека имало физичка пресметка а пристигнала и итната помош.

Коментарите на Твитер може да ги погледнете ТУКА.Македонија

Заболени
106,832
Мртви
3,185
Излечени
94,461
Активни
9,186
Last updated: 07/03/2021 - 05:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.