КолумниТОП

ДОСТА ЛАЖЕТЕ БЕ ВИСТИНОМЕР!

И сега Вистиномер-ов уште ли ќе лаже?
Велат…Не може ваквината да те зарази со ковид, ама може да лаже дека си заштитен од болест, пардон од тешка форма на болеста, пардон и од смрт, пардон…ама не те штити и од лаги!!!!
Смешки!
Доста лажете бре, достаааа…
Можно е да е слика од текст кој вели „вистиномер Vërtetmatës 2ч. Koronavirusi është nje virus respirator që transmetohet nëpërmjet kontaktit me nje person të infektuar, pra nëpërmjet sekreci... види повеке коронавирус e респираторен вирус KOj ce пренесува преку контакт co заразено лице, односно преку неговите респираторни секрети кои се прскаат во форма на мали дамки кога ce инфицирани co кашлица и киване, преку плунка или таа креација f ром HOCOT. вакцината против ковид-19 не може да ве зарази co коронавирус. оцени го преводов i немавте,к нема проблем. боднете нете ce, ke го добиете vertetmates.mk Vaksinat nuk mund t'ju semurin me Kovid-19 дознај повеке повикај“


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.