Македонија

ДОКТОРОТ И ОРТОПЕД БОРЧЕ ЈОВЧЕСКИ ВЕЧЕРВА ОФИЦИЈАЛНО НА ПЛОШТАДОТ,,АЛЕКСАНДРИЈА ” ВО ПРИЛЕП ПРЕТСТАВЕН КАКО КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ОД РЕДОВИТЕ НА ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ

По предходно најавената кандидатура на докторот Борче Јовчески како кандидат за градоначалник на Прилеп од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и од страна на генералниот секретар на партијата Ѓорѓија Сајкоски вечерва на плоштадот ,,Александрија” кај камената бина во Прилеп неговата кандидатура и официјално беше претставена.

Под слоганот ,,Македонија за сите луѓе ” вечерва пред присутните за време промоцијата на кандидатот за градоначалник,  Борче Јовчески беа Владо Мисајловски како и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски.



Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.