Балкан

Докторка запрети на пациент: „Не ме доведувај во ситуација да те удрам со нога во јајцата“ (ВИДЕО)

Видеото што беше објавено покажува здравствен работник како му се заканува на пациентот „дека ќе го удри пациентот во меѓуножјето, додека сето тоа го снима женско лице на кое здравствениот работник и кажува дека треба да се срами.

Видеото објавено од порталот Црнахроника брзо предизвика реакции во јавноста, а читателите потврдија дека видеото е направено во болницата Добој, како и идентитетот на здравствен работник кој работи во одделот за невропсихијатрија.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.