ЖивотЗабаваКолумниТОП

Доказ заврши во книга, Керим плаче какви злотвори сме оти сме кажале дека е непризнаен син на Киро Глигоров

па син си му де што се срамиш

О, Боже ми кажаа пријатели издал АНТОЛОГ книга на Срѓан Керим познат по тоа што го водеше генералното собрание во ООН по МПМ далаверите, живее во Опатија, Хрватска( gi izmaftal tamu sovetnik e vo ministerstvoto za nadvoresni na hrvatska)  и бега од македонската правда инаку го тужеше он Доказм полни 4 години и не успеа да не пресуди му застаре делото не успеа оти не смееше да дојде на суд да сведочи оти ќе го апсеа за др4уго дело…раритет судијка беше Добрила Кацарска а негови адвокати мажот на Аделина Марков-Чукиќ…мој адвокат царот Мики Вујиќ

пс писмо: pisi mu na triki da mu vrati 150 iljadi dolri sramota mu se krie triki sviftovite od bankarskite uplati mu gi prai so mu uplaka kerim go zamolil dda mu pozajmi za kirija vo nju jork i mu se krie so godini

Пред читателот се наоѓа една мошне интересна книга создадена од еден од нашите најпознати интелектуалци – Срѓан Керим.

Имено, се работи за разговори што Керим ги има водено во 2021 година со хрватскиот публицист Дарко Плевник.

Книгата има мошне укажувачки наслов: Светот без граници– визија на човекот што беше „претседател на светот“.

Темите опфатени во овие разговори се многу предизвикувачки: периодот на детството и на школувањето, неговото политичко созревање, но и неговата кариера како универзитетски професор, врвен дипломат во еден тежок транзициски период од 1990-тите години, па сѐдокрајотнапрватадеценијанадваесеттиотвек, неговатакариеракакоамбасадорвовреметонапостмодернатаитероризмот, но и како претседател на Генералното собрание на ООН. Многу се важни и провокативни неговите размислувања околу тоа каде оди утрешниот свет.

Ова четиво не може никого да го остави рамнодушен, без оглед на тоа дали се согласуваме или не со ставовите на авторот.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.