Занимливости

Доаѓаат пеколни температури, но и пороен дожд- еве какво ќе биде времето во наредните денови

Доаѓаат пеколни температури, но и пороен дожд- еве какво ќе биде времето во наредните денови

Следува период на постабилно време. Дневните температури од сабота ќе бидат значително повисоки и на повеќе места ќе надминуваат 30 степени.

Локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, засилен ветер и појава на грмежи ќе има во недела.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.