Колумни

До старото дрто лоповче – АЛИ Експрессс лоповче

pismo

Упорноста некогаш и се исплаќа, дали конечно после повеќе од една деценија криминал и милионски суми криминални пари – дојде денот , денот кога некој ќе одговара за нелегалниот кабел и за тортурата со години на паланчани од стариот истрошен лопов . Па старо дрто лоповче слушај добро: дојде денот кога гласот на паланчани допре и до Амбасадорката, конечно некој се заитересира кој ја чува кривичната пријава во Куманово во фиока , и конечно некој почна да смета колку години по колку пари се наплатени од нелегални интернет услуги во државата , стотици илјади договори низ државата – а од кај е тој интернет лопову, ( од нелегален кабел од Бугарија ). Па и ти бе лоповче старо цел живот си кодошче у служба и цел живот неможеш од десетар повеќе да мрднеш – а имаш желба водник да станеш , зарем за 50 г кодошење не успеа да научиш дека кога криминалот отиде у милионски суми (((( се пали црвено светло у амбасади . ТИК ТАК , ТИК ТАК ……….ќе платиш за секое украднено евро од државата.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.