Црна Хроника

До Кичеец испратен упатен акт да се јави во затвор Слободанка донт лајк дис

ЌЕ ПРОТЕСТИРАЛА ГОЛА ПРЕД СУДОТ

Зоран Милевски Кичеец, кој беше осуден во случајот “Рекет”, откако призна вина, наскоро ќе треба да влезе во затвор, бидејќи Кривичниот суд му испратил упатен акт за издржување на тригодишната затворска казна.

Неодамна Апелација ја потврди првостепената пресуда, со што пресудата стана правосилна.

Сепак Милевски има законска можност да побара одложување на издржувањето на затворската казна, поради повеќе причини како што се грижа за деца, болест и сл. Во „Рекет“ на затворски казни беа осудени и екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и Бојан Јовановски.

Македонија

Заболени
30,488
+930
Мртви
982
+5
Излечени
20,448
Активни
9,058
Last updated: 31/10/2020 - 02:26 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.