Некатегоризирано

Дневни активности на ЈП Комунална хигиена во насока на одржување на хигиената во главниот град

Дневни активности на ЈП Комунална хигиена во насока на одржување на хигиената во главниот град

Во насока на подобрување на хигиената, во рамките на редовното одржување на локалните улици, екипите на ЈП Комунална хигиена – Скопје, со специјално возило “метларка” извршија машинско метење како и миење со цистерна на скопските булевари и тоа: Бул. “Кочо Рацин”, Бул. “Босна и Херцеговина”, “Јужен булевар”, “Мак. Косовска бригада” и Ул. “Боца Иванова”.

link tuka

              Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.