Колумни

ДИРЕКТОРОТ НА МИА ПРОТИВ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ, НЕ МОЖЕЛ ПИЦА НА РААТ ДА СИ НАРАЧА

“Нарачување Пица во 2021”
ПОВИКУВАЧ:
Дали е ова пицерија Pizza Delight?
GOOGLE:
Не господине, ова е Google Pizza.
ПОВИКУВАЧ:
Сигурно сум бирал погрешен број. Извинете.
GOOGLE:
Не господине, Google ги купи Pizza Delight минатиот месец.
ПОВИКУВАЧ:
ДОБРО. Би сакал да нарачам пица.
GOOGLE:
Дали ја сакате вашата вообичаена господине?
ПОВИКУВАЧ:
Мојата вообичаена? Ме знаете?
GOOGLE:
Според нашата листа со податоци за идентификација на повикувачот, последните 12 пати кога сте се јавиле сте нарачале екстра-голема пица со три сирења, колбаси, пеперони, печурки и ќофтиња на пица со дебела кора.
ПОВИКУВАЧ:
ДОБРО! Тоа е она што го сакам.
GOOGLE:
Може ли да ви предложам овој пат да нарачате пица со рикота, рукола, сушени домати и маслинки на тенка кора без глутен од цела пченица?
ПОВИКУВАЧ:
Што? Мразам зеленчук!
GOOGLE:
Вашиот холестерол не е добар, господине.
ПОВИКУВАЧ:
Како по ѓаволите знаете!
GOOGLE:
Па, ние ги поврзавме вашиот домашен телефонски број со вашите медицински досиеја. Го имаме резултатот од вашите крвни тестови за последните 7 години.
ПОВИКУВАЧ:
Добро, но не ја сакам вашата скапана пица со зеленчук! Јас веќе земам лекови за мојот холестерол.
GOOGLE:
Извинете господине, но не сте земале редовно лекови. Според нашата база на податоци, сте купиле само кутија со 30 таблети холестерол еднаш, во аптеката Drug RX Network, пред 4 месеци.
ПОВИКУВАЧ:
Купив повеќе од друга аптека.
GOOGLE:
Тоа го нема на извештајот од вашата кредитна картичка.
ПОВИКУВАЧ:
Платив во готово.
GOOGLE:
Но не подигнавте доволно готовина според извештајот од вашата банка.
ПОВИКУВАЧ:
Имам други извори на готовина.
GOOGLE:
Тоа не е известено на вашата последна даночна пријава, освен ако сте ги добиле од непријавен извор на приход, што е спротивно на законот.
ПОВИКУВАЧ:
ШТО ПО ЃАВОЛИТЕ!
GOOGLE:
Жалам господине, ние ги користиме таквите информации само со единствената намера да ви помогнеме.
ПОВИКУВАЧ:
Доста веќе! Ќе пцовисам од Google, Facebook, Twitter, WhatsApp и сите други. Одам на остров без интернет, без кабловска телевизија, каде што нема услуга за мобилен телефон, и никој да не ме гледа или да ме шпиунира.
GOOGLE:
Јас ве разбирам господине, но прво треба да си го обновите пасошот. Ви истече пред 6 недели …
😆😆😀 ДРАГАН АНТОНОВСКИ ДИРЕКТОР НА ДРЖАВНАТА НОВИНСКА АГЕНЦИЈА МИА


Македонија

Заболени
101,214
Мртви
3,111
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 26/02/2021 - 10:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.