Колумни

Директорот Драган Антоновски, поставен од СДСМ, од мене почнале да го бранат најголемите вмровки⁉️

САБОТЕН ТРАЧ
А, што се случува во меѓувреме во државната агенција МИА, додека јас тука ја спасувам Македонија.
Директорот Драган Антоновски, поставен од СДСМ, од мене почнале да го бранат најголемите вмровки⁉️
Во група на вибер пишувале такви патетични фермани за ликот и делото на Драганов, за важноооста на МИА, мислиш ,,Њујорк тајмс” е, да солзи ќе ви потечат од смеење ако ги пуштам.
Па, нема посмешно од тоа вмровките со Грујо истетовиран на чело, Јасмина, дописничката од Атина од време грујово и онаа Ирена Радовановиќ, исто грујовистка, која ја пикнаа таму на стари години да зема државна плата, да го бодрат директорон им од мене, во овие тооолку тееешки времиња за него кога фрштат скандали на сите страни, нотирани во пишани документи.
И она најинтересното – го убедувале Драганов дека они не се инволвирани во она што го пишувам.
Не знам, дечки. Вие си знаете дали имате сдсмовски ,,извори” на кои нешто не сте им подале, а они на мене ❤
Потрудете се повеќе да го убедите.
Пуса 💕

Македонија

Заболени
26,394
Мртви
897
Излечени
18,430
Активни
7,067
Last updated: 25/10/2020 - 09:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker