Балкан

Дипломати барале од Вучиќ да биде очаен како Македонија

Александар Вучиќ откри неодамнешен разговор со еден западен дипломат кој го предупредувал дека не смее да биде толку успешен во набавката со вакцините и оти не смее многу да „штрчи“ во однос на Македонија, Црна Гора и Босна и Херговина.

Вучиќ објасни дека по средбата бил многу лут и оти се воздржал да не паднат тешки зборови и навреди.

Вие Србите морате да бидете скромни и послушни и понизни и не смеете да се фалите да се фалите дека сте први во Европа по вакцинација и по раст. Не смеете да отскокнувате во регионот вашето место мора да биде исто со Македонија,Црна Гора, Косово и Босна и Херцеговина-ја објани Вучиќ забелешката од дипломатот.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 00:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.