Македонија

Димовски: Груби може да ја стопира оставката на Заев

Оставката на Заев може да биде стопирана. Го кажувам тоа што Груби и Османи го повторија неколку пати во последните денови, дека не се согласуваат со оставката, вели поранешниот пратеник и член на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

Според него, досега се што кажал Груби за Заев, испаднало точно.

Веќе поминавме месец и повеќе од локалните избори, во кои немаме ефектуирање на политичката моќ на централната власт. Ова формирање на влада ќе трае уште повеќе од месец. Долго време е потребно за да СДСМ си ги регулира внатрепартиските односи и потребата да се испазари со Алтернатива. Тоа државата ќе ја чини 4 месеци, смета Димовски во гостувањето на емисијата „Само вистина“.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.