Занимливости

Димитров вети пакет домати за сите што ќе ја поддржат Македонија и по една краставица за у гузица

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, вети пакет домати за сите земји кои ќе поддржат почеток на преговори на Македонија со Европската Унија.

Nikola Dimitrov

@Dimitrov_Nikola

The tastiest tomato in the world! Whoever supports the start of the accession talks for Macedonia with the EU next week, we promise to send you a fresh package of Macedonian tomatoes by post 🙂

„Највкусниот домат во светот! Кој и да го поддржи почетокот на разговорите за пристапување на Македонија со ЕУ следната недела, ветуваме дека ќе ви испратиме пакет со свежи македонски домати по пошта“, се пошегува Димитров на Твитер.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.