ЖивотЗабава

Џафери на Ахмети му се обраќа со „команданте“: Тоа си е моја работа! И љубовници да сме не е тоа ваша работа

Категоричен одговор даде претседателот на Собранието на Македонија, Талат Џафери на прашањето „зошто на лидерот на ДУИ, Али Ахмети му се обраќа со команданте“.

„Тоа си е моја работа.  Што има врска што не сме 2001 година, па и да сме 2100 година, јас пак на Ахмети ќе му се обраќам како што јас сакам. Оддамна се познаваме и никој не може да ми каже како да му  се обратам”, рече Џафери.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.