Македонија

Џафери: Кога ќе одлучам, тогаш ќе ја свикам седницата на Собранието

Претседавачот на македонскиот парлемент не знае кога ќе ја свика конститутивната седница на Собранието откако вчера, поради раѓањето на внук“ се откажа од претходната најава.

„Кога ќе одлучам, тогаш ќе ја свикам. Јас засега немам никакви планови“, одговори Талат Џафери за ТВ 21, на прашањето кога ќе има продолжение на конститутивната седница.

Македонија

Заболени
30,488
+930
Мртви
982
+5
Излечени
20,448
Активни
9,058
Last updated: 31/10/2020 - 01:26 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.