Македонија

Џафери: Кога ќе одлучам, тогаш ќе ја свикам седницата на Собранието

Македонија

Заболени
17,629
+146
Мртви
725
+3
Излечени
14,581
Активни
2,323
Last updated: 27/09/2020 - 21:56 (+02:00)

Претседавачот на македонскиот парлемент не знае кога ќе ја свика конститутивната седница на Собранието откако вчера, поради раѓањето на внук“ се откажа од претходната најава.

„Кога ќе одлучам, тогаш ќе ја свикам. Јас засега немам никакви планови“, одговори Талат Џафери за ТВ 21, на прашањето кога ќе има продолжение на конститутивната седница.

loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker