Балкан

Деца на српски пратеници вмешани во убиство на старица

Деца на српски пратеници вмешани во убиство на старица

Како што неофицијално дознава Курир.рс, при истрагата наводно е откриено дека убиецот ја познавал жртвата односно дека биле соседки, а дека помагач и бил брат и. Се претпоставува дека убијците на несреќната жена се деца на еден политичар од десницата, односно Саша Дујовиќ, поранешен пратеник и втор човек на партијата „Српска десница“.

Полицијата работи на случајот и се очекува повеќе детали за бруталното убиство да бидат познати по истрагата.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.