БалканМакедонија

Денеска во центарот на Скопје се отвара бугарски културно-информативен центар!

Денеска во Скопје со церемонија која ќе започне во 13.00 часот ќе се отвори бугарски културно-информативен центар, во самиот центар на градот.

Отварањето претходно го најави група наречена “Врховисти” која на Тик Ток сподели промотивно видео за отварањето.

Група граѓани вчера најавија протест пред бугарскиот центар со почеток во 12 часот.

Атмосферата на протестот и отварањето на бугарскиот центар ќе може да ги следите во живо на официјалната Фејсбук страна на Инфомакс.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.