Македонија

Денеска многу топло време соблекујте гаќите и трк у парк под сенка да ве гризат мравки

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена, а попладне на места зголемена облачност.  Ќе дува слаб до умерен, на места повремено засилен северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната од 32 до 39 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје, слично време со умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде околу 17, а максималната ќе достигне до 37 степени.

За утре се очекува благо опаѓање на дневната температура поради засилениот североисточен ветер. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.