Занимливости

Денес ујп ја објави листата на должници, Авалон се некаде при врвот должат повеќе од 220 000 еур

Денес ујп ја објави листата на должници, Авалон се некаде при врвот должат повеќе од 220 000 еур, Самоорганизација, ама им текнало да направат нова фирма Самоорганизација букинг дооел па сега функционираат така. Од една страна највеќе добиваат од државата, ослободени се од ддв за влезниците на нивните настани и истото го злоупотребуваат ги водат под еден настан што добил поддршка од министерство за култура, сите настани ги водат под едно име. И на другите приходи пак не ги плаќаат даноците.

Македонија

Заболени
55,127
Мртви
1,546
Излечени
32,894
Активни
20,687
Last updated: 24/11/2020 - 16:11 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.