Македонија

ДЕЛОВИ ОД СКОПЈЕ ПОВТОРНО ПОД ВОДА

ДЕЛОВИ ОД СКОПЈЕ ПОВТОРНО ПОД ВОДА: Силно невреме во моментов во центарот на градот – еве ги деталите (ФОТО)

Делови од повеќе општини особено Карпош, Ѓорче Петров и Центар во овие моменти се погодени од пороен дожд проследен со силен ветер.

Според прогнозите на УХМР ваквото време ќе се задржи и во наредните денови се до вторник.

Инаку претходно пред само неколку часа во главниот град имаше слично невреме со пороен дожд и грмежи.

УХМР вакво време најавува и за низ целата земја во деновите од викендот, но и до средината на следната недела.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.