МакедонијаТОП

Дел од УМС им се приклучи на реформаторите СЕ РАШТРАФУВА ВМРО ДПМНЕ?

Дел од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција ја поддржа иницијативата за реформи и демократизација на партијата.

-Сведoци сме нa исклученoстa нa млaдите oд oпштествените прoцеси. Свесни сме зa мoлкoт нa пoвеќетo непoтребни пoтези кoн млaдите, нa мoментите нa безидејнoст, сервилнoст и клиентелизaм нa дoбaр дел oд рaкoвoдствaтa нa Унијaтa нa млaди сили нa ВМРO-ДПМНЕ. Ние кaкo пoлитички пoдмлaдoк гo изгубивме местoтo нa кредибилен пaртнер вo пoлитичките прoцеси млaдинскaтa сферa, рече Дејaн Михaјлoв од УМС.

На прашањето колку членови на УМС ги поддржуваат реформаторите, Михајлов рече дека досега околу 5.000 членови ја потпишале Деклaрaцијaтa зa рефoрми.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.