Македонија

ДАНЕЛА СО ГЕРМАНКАТА ШУШ БУШ ДЕНЕС

🇲🇰🇩🇪 Денеска на покана на германската амбасадорка во Република Македонија, Н.Е Анке Холштајн, присуствував на прославата по повод Денот на германското единство.
Градот Скопје продолжува со заложбите за успешна соработка со Сојузна Република Германија особено на локално ниво каде традиционално пријателските односи со збратимените германски градови континуирано се интензивираат со нови проекти за соработка.
Можно е да е слика од 4 луѓе, луѓе што стојат и костум


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.