Македонија

Данела Арсовска со предност од 7.805 влегува во втор круг со Петре Шилегов, ќе го згазела како шлепер жаба

Заев,во втор круг победуваме!!!
Дашто👇
Можно е да е слика од 1 лице
Нема достапен опис
Куманово вмровски град оле оле

Според податоците кои ги соопшти на денешната пресконференција претсседателот на ДИК, Александар Даштевски граѓаните на Град Скопје ќе гласаат во втор круг за независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска и кандидатот на СДСМ, Петре Шилегов..

– За градоначалник на градот Скопје под број 12 коалицијата Најдоброто за мојата општина предводена од СДСМ има 77.852 гласа и оди во вториот круг со Петре Шилегов. А 82 ГИ, Данела Арсовска со 85.657 гласа оди во вториот круг, соопшти Даштевски.

Според овие податоци, со предност од 7.805 гласа независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска влегува  во вториот круг наспроти нејзиниот противник од редовите на СДСМ Петре Шилегов.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:15 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.