ЗабаваСекс

ДАЛИ СТЕ СЛУШНАЛЕ ЖЕНИТЕ СО ТАКВИ ЦРТИ НА ЛИЦЕТО ИМААТ „ВАГИНА ШТО ПЕЕ“

Забавна теорија од древната кинеска филозофија – што открива лицето за сексот? Таоистите еден вид вагина го нарекуваат „пеење“! Според таоизмот, древна кинеска филозофија, можеме да прочитаме многу работи за една личност само со негово набљудување. Освен карактерот, физичкиот изглед наводно открива се за сексуалните вештини!

Од големината на пенисот кај мажите, до тоа дали ќе има проблеми со иницирање секс , таоистите мислеле дека „сфатиле“ се и дека само врз основа на цртите на лицето можат да проценат каков ќе биде некој во кревет!

Ова се нивните правила кога го анализираат лицето на новиот партнер!

Мажите

  • Ако има долг нос и прсти, ќе има и долг пенис. И обратно – краток нос, краток пенис.
  • Ако носот е долг, а прстите кратки, или обратно, пенисот ќе биде краток.
  • Ако врвот на носот е задебелен, самиот полов орган ќе биде со поголема „големина“.
  • Ако неговиот палец изгледа како печурка, многу поширок на делот со ноктот отколку на коренот, пенисот ќе изгледа слично!
  • Ако мажот има полни, широки усни, тој ќе биде „понадарен“.

Жените

  • Ако жената има мали усни и кратки прсти, таа ќе има плитка вагина.
  • Ако има полни, пошироки усни, и вагината ќе биде поширока.
  • Длабоко поставените очи, како и тенки, нежни очни капаци укажуваат на подлабока вагина.
  • Жените кои се кратковиди имаат и длабока вагина.
  • Ако жената има полни усни и многу изразена коскена структура на лицето, како што се испакнати јаготки, таа ќе го има она што таоистите го нарекуваат „вагина што пее“. Тоа е влажна, топла и мека вагина која се чини дека вибрира за време на сексуалниот однос.

Што мислите, дали таоистите знаеја за што зборуваат или овие верувања беа замислени само за да не забавуваат?

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.