ЖивотТОП

Дали првата соруга на Грујо Сузана Арбутина заминува во Будимпешта кај Никола да живее со него дур Боркица ашикува со џандари?

Боркица крка моети и ашикува со папучи по комшии

Од осамостојувањето па до денес, имавме неколку премиери. Со своите сопруги често одеа на разни патувања ширум светот, на јавни настани, забави, хуманитарни акции… Токму таму можевме и да го видиме стилот на тие дами, а Боркица Груевска, втората сопруга на екс премиерот Никола Груевски рака на срце секогаш изгледаше прикладно и умерено облечена.

Преферираше да носи фустани кои ја изразуваат линијата на телото но и такви кои се со строг крој, ама во боја и не претерано шарени. Нејзината тивка појава сепак го задржуваше вниманието и таа на своевиден начин остави моден белег во годините на владеењето на нејзиниот сопруг.

Често си играше и со накит, внимателно избран, а косата и шминката секогаш ѝ беа одлично усогласени. За разни свечености носеше паметно избрана облека и изгледаше убаво.

Донитајте и поддржете не за повеќе...

 

 

Р.Ж.М

Фото: Фејсбук профил на Никола ГруевскиМакедонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.