Колумни

Дали пораката со дронот е примена од НАТО?

Паѓањето на дронот во Загреб е порака: избрано е време и локација без да има човечки жртви и материјална штета, а употребена стара советска бомба, пораката е јасна – не можете ниту да ги видите, ниту да ги спречите проектилите преку територија на две членки на НАТО!
Столтенберг, се слушаме? Русите си играат к_рташак како им милува!
Исто и Јована, Јованка за Славјанка беше порака…
Обете пораки, имаат иста конотација – исмевање на “оштетените” страни, за нивната немоќ.


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.