Колумни

ДАЛИ „ПОДРЖИКОЊСКИОТ КОЊ„ СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ Е ОТИДЕН СО ПАМЕТОТ ИЛИ Е ДОБРО „КУПЕН„ ОД СДСМ… СО ЗАЕВ СУМ ПРИЈАТЕЛ, ВО СДСМ ЗНААТ ДЕКА НЕ СУМ КРИМИНАЛЕЦ

ДАЛИ „ПОДРЖИКОЊСКИОТ КОЊ„ СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ Е ОТИДЕН СО ПАМЕТОТ ИЛИ Е ДОБРО „КУПЕН„ ОД СДСМ... СО ЗАЕВ СУМ ПРИЈАТЕЛ, ВО СДСМ ЗНААТ ДЕКА НЕ СУМ КРИМИНАЛЕЦ

Излапе ли бе Стевчо скроз? Па Христијан или Заев те ставаа у притвор бе муле ?

Читам и не можам да поверувам Заев му бил другар, а со Христијан се скарале Стевчо муња така вика бе старо померено дртало

Со Мицкоски не сме во најдобар однос, ниту јас ниту мојата партија е партија на потрчковци

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски во вечерашното гостување во “Само интервју” изјави дека не е во најдобар однос со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

ЈАКИМОВСКИ: СО ЗАЕВ СУМ ПРИЈАТЕЛ, ВО СДСМ ЗНААТ ДЕКА НЕ СУМ КРИМИНАЛЕЦ

Градоначалникот на општина Карпош Стевче Јакимовски во гостувањето во „Само вистина“ на Канал 5 обелодени дека е пријател со поранешниот премиер Зоран Заев.

Исто така, актуелниот татко на оваа скопска општина порача дека неговите противници знаат дека тој не е криминалец.

„Мене господинот Заев ми е пријател и интересен ми е. Десетина дена пред изјавата ми се јави да ми честита за победата. Сметам дека тој не го мислел тоа што го кажа. Веројатно му требала изјавата за дневна политика. Длабоко во себе не мисли така. Противниците знаат дека Стевче Јакимовски не е криминалец, не е неспособен, не е глупав, има идеи и потези“, рече Јакимовски.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.