Македонија

Дали Муцунски не сака да ги регулира терасите на кафичите бидејќи некој зема рекет од тие кафичи?!Пука козметика јаделе ќутек

Сопственикот на кафичот кој им се заканувал на браќата од Пука Козметика пред да бидат претепани е братучед на Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ!

Во Ново Лисиче беше нападнат советник на Левица, дешавката тргна од еден кафич кој узурпира таму простор незаконски.

Александар Митовски открива дека сопственикот на Хелиум, кој им се заканувал на браќата од Пука Козметика кои вчера вечер биле претепани во близина на кафичт, е братучед на координаторката на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје, Марија Андонова.

– Имаат еден проблем од ВМРО-ДПМНЕ, кога не знаат да си покријат глупост викаат дека некој е рекетар, мислат дека ако тие така функционираат сите функционираат ан таков начин. ВМРО е партија создадена од незадоволни стечајци во деведесеттите и сега од народна партија ВМРО-ДПМНЕ станува елитистичка партија, функционираат мама, тато, бате, вујко и за се што треба да завршиш работа трееба да чукнеш кај папата.

Ова не е прв напад врз советник, ме загрижува тоа што ВМРО-ДПМНЕ зазема размери на рекетарска организација , а уште нема власт, а каде што имаат власт се однесуваат полошо од Заев на централна власт. Ме загрижува што тоа се случува на локално, општинско ниво!

Нападнат беше советник во Карпош, имаме информација дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ бил повикан на информативен разговор минатата недела, пробувам да ја потврдам информацијата, бидејќи заканите биле праќани од број регистриран на ВМРО-ДПМНЕ, претходеле закани од обезбедувањето на Мицкоски.

Браќата на Пука Козметика одговориле на закана на сопственикот на кафичот, им се собрале и ги претепале. Мислам дека Дарко е уште во Клиника, ги знаеме скоро сите напаѓачи и ќе има соодветни пријави, открива во денешната епизода на Тешки муабети, Горан Костовски Чиз од Левица.

– Причината е што Дарко неколку пати во советот го покрена прашањето да се наплаќа некоја сума за користење на надворешниот простор, терасите и бидејќи Муцунски се жали дека нема приходи и ете му приходи.

Дарко неколку пати примаше суптилни закани, па и лично он се јавувал или некои негови пајташи, се заканувале да не мрчи Дарко во советот оти ќе го јаде дебело. Близначите отишле да разговараат со сопственикот на Хелиум, а беа претепани.

Симптоматично беше што јас сабајлето му пренесов на претседателот на советот на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, ботовската мрежа почна да трола дека Дарко бил претепан оти отишол да рекетира.

Дел од тие ботови се на платен список во кабинет кај Тимчо и јас ќе го поставам прашањето дали Муцунски не сака да ги регулира тие тераси бидејќи некој зема рекет од тие кафичи?! – истакна Чиз.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.