ЗабаваТОП

ДАЛИ ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ ЌЕ СЕ ПИШЕ АЛБАНЕЦ ЗА ДА ГО ВРАБОТАТ КАКО ДИРЕКТОР НА ТЕЛЕКОМ?

Груби: Владата ќе субвенционира приватни компании кои ќе вработат Албанци

Македонија

Заболени
17,674
+45
Мртви
729
+4
Излечени
14,642
Активни
2,303
Last updated: 28/09/2020 - 13:56 (+02:00)

Важно е дека децата на Хари Локвенец ќе бидат нахранети. Предложен бил, а скоро и усвоен предлогот за директор на Телеком каде е и неговата сопруга како менаџер. Нема непотизам, никаков непотизам во Телеком и СДС?

Владата ќе субвенционира приватни компании кои ќе вработат Албанци или граѓани од другите помали етнички заедници, најави првиот вицепремиер и министер за политички систем, Артан Груби во емисијата Клик Плус на ТВ21.

Груби додаде дека оваа мерка во Влада ќе се разгледува во следниот период.

– Доколку приватни компании вработуваат Албанци или граѓани од другите помали етнички заедници ќе ја разгледаме можноста да ги субвенционираме овие компании. Сите компании кои ќе ја запазат правичната застапеност ќе бидат помогнати од владата –  потенцираше првиот вицепремиер.

loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker