КолумниТОП

ДАЛАВЕРИТЕ ВО СДСМ КОЈ КАДЕ СИ МЕСТИ ДИРЕКТОРИ ВО ПЕТКАТА

GALICICA TABAKOSKI GJOKO I BORANIJA

Генсекот на СДСМ Николовски извршил приватизација и на основните организации на СДСМ , кој постанале негово акционерско друштво.
Николоски преку нок во договор со криминалната структура на ОО СДСМ Ресен предводена од претседателот Табаковски Александар , во четити очи договориле за прв човек на НП Галичица да биде поставено лице кум на Табакоски со 2 дена предизборен стаж во СДСМ.
Оваа шема на Николовски потекнува од директорот на царинската управа Танаскоски , кој за да остане на функцијата директор на Царина , без знаење на ОО СДСМ Охрид и претседателот Танески , тајно се договоара во Скопје НП Галичица да припадне на ОО СДСМ Ресен , кој треба да даде кандидат ,кој знае добро да молчи кога ќе се прекопува планината Галицица по потрага на артефакти ,посебно деловите на атарите на селата Евла, Отешево, Лескоец и Стење.
Од друга страна преку Галичиа моментално се одвива најголемиот шверц со Марихуана од Албанија ,како и транзит на мигранти.Досегашното раководство на НП Галичица и ренџерската служба во неколку наврати спречиле шверц на Марихуана и ја известиле МВР.Вработѕените во НП Галичица единствени, нема да дозволиме да си поигруваат со нас, работиме со европски проекти ,а не со криминалци , ќе го дочекаме со штрајк новиот директор


Македонија

Заболени
155,624
Мртви
5,475
Излечени
149,862
Активни
287
Last updated: 21/06/2021 - 09:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.