Колумни

Да потсетам на една мала пикантерија од сведочењето на “гратскиот татко”

Можно е да е слика од надвор и текст кој вели „Primopredaja vatrogasnog vozila za spašavanje S visina Zagreb 28/12/2020 A+A- A+ A- EMAIL PRINT MAGIRUS Javna vatrogasna postrojba Grada Zagreba u ponedjeljak je od zagrebačke gradske uprave dobila vatrogasno vozilo za spašavanje s visina od 42 metra- automobilsku vatrogasnu ljestvu nove generacije.“

Да потсетам на една мала пикантерија од сведочењето на “гратскиот татко” за случувањата од 27ми Април. На заминување од судница, на нас обвинетите за #тероризам ни порача “За многу години”.
Е па Петре и на твоја глава да си дочекаш.

Загреб платил 800.000€ а Скопје 1.700.000€ за противпожарно возило.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.