ЗанимливостиМакедонија

Да не се заборави ДИЛЕР НА ДРОГА Е ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА

РЕТРО ЗА КАДАРОТ КОЈ ЌЕ ЗАВРШИ ЗАД РЕШЕТКИ ЗА КРАТКО

Александар Трајковски кој отиде во Будимпешта да ги лечи синусите кај Грујо е шеф на кабинетот на градоначачникот на Гази Баба, кој е осуден за актовности со дрога.
“Реформирани”, кадри, ” нова” доктрина на ДПМНЕ

Завршил зад решетки за продажба на дрога, а сега е кандидат за градоначалник на општина Гази Баба. Бобан Стефковски од ВМРО-ДПМНЕ е уште еден од низата кандидати на партијата со сомнително минато, кои се поврзуваат со сторени кривични дела. Според информациите, пред повеќе од десет години, за пуштање во промет на наркотични дроги, поточно за над половина килограм марихуана, на Стефковски му била изречена три месеца затворска казна.

Припадниците на МВР утврдиле дека марихуаната била чувана во напуштен објект во населбата Ќерамидница, а наводно Стефковски заедно со уште едно лице потоа дрогата ја препродавал. По апсењето, на актуелниот кандидат за градоначалник на Гази Баба му бил изречен притвор, а пресудата со која му е определена и затворска казна, потоа била потврдена и од Апелација.

Инаку Стефковски е магистер по безбедносни науки. Тој е државен советник во секторот за водење на прекршочна постапка од областа на работните односи и безбедност и здравје при работа при Министерството за труд и социјална политика и е актуелен претседател на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба.

-Поддржете промени. Поддржете го Бобан Стефковски за конечно Гази Баба да стане подобро место за живеење, напиша на фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по митингот во оваа скопска општина.

Извор: ЛокалноПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.