Забава

Да не биде дека не сте знаеле: За сеkс на излет ќе ја платите оваа казна денес два пара..

Првомајските празници се пчво полн ек, а летото е пред нас, па оваа поука ќе им послужи на сите љубители на љубовни авантури на отворено.

Па така според член 4 од Законот за јавен ред и мир, казна од 100 до 400 евра им се пишува на лица што непристојно и дрско се однесуваат на јавно место и со тоа го нарушуваат јавниот мир…Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 08:00 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.