Некатегоризирано

Да дојдат родните на 6.000 починати, па со еден стап и да те отепаат од мавање оти и по една и пол година немаш купено вакцина

Да дојдат родните на 6.000 починати, па со еден стап и да те отепаат од мавање оти и по една и пол година немаш купено вакцина

Вкупно 505, претежно негативни коментари има на пост на Фејсбук кај министерот за здравство Венко Филипче на кој тој зборува дека постои суштинска разлика меѓу СДСМ и ВМРО ДПМНЕ. Со постот во кој Филипче пишува дека додека тие не спиеле, борејќи се со кризата, ВМРО ДПМНЕ се будел со помислата како политички да профитира од неа, Филипче го навлече бесот на народот.

Да дојдат роднините на 6000 починати, со по еден стап и да те отепат од мавање оти и после 1,5 година немаш купено една вакцина ѓубре ни едно, ти ќе кажуваш комунистички популистички прикаски за мали деца, чекаме милост ако ни фрли некој како на куче, и благодарение на Србија којзнае колку се вакцинираа таму, ама тоа е трошок за секој човек кој што плаќа здравство со години, пишува еден граѓанин.

 Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 08:15 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.