ЖивотЗанимливости

Д-р Беќаровски: Најдобра заштита од ковид-19 која сами можете да ја направите е да не јадете и онака е скапо

Д-р Беќаровски: Најдобра заштита од ковид-19 која сами можете да ја направите е да го намалите обемот на струкот

Професорот и доктор на Клиниката за токсикологија, Нико Беќаровски на неговиот Фејсбук-профил порачува дека најдобра заштита од Ковид-19 која сами можеме да ја направиме е да го намалиме обемот на струкот.

Пред една недела Ве замолив да не влегувате во ЦИНКоманија. Еве и научна потврда. Најголем ефект сепак имаат пробиотиците јас би додал само природни !!! Витаминските суплементи, Д витаминот, Омега-3, ако воопшто имаат улога во превенцијата и исходот од Ковид-19, ИМААТ САМО КАЈ ЖЕНСКИОТ ПОЛ.
Почитувани претставници на појакиот пол, најдобра заштита која Вие можете самите да ја направите, за да намалите еден значаен ризик фактор за развој на тежок облик на Ковид-19, Е ДА ГО НАМАЛИТЕ ОБЕМОТ НА ВАШИОТ СТРУК <105 цм.
За дамите <80 цм.
А тоа што државата мора веднаш да го обезбеди, веќе го знаат и децата, вакцина за секого.

Донитајте и поддржете не за повеќе...Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.