КолумниТОП

Чомбе за Доказм: САКАМ ДА СЕ ВРАТАМ ВО ЗООЛОШКАТА КАКО СОКОЛ ВО ЦРВЕНА ТАНГА

есклузивно за нашата телевизија

Можно е да е слика од 1 лице, храна и внатре

Ѓорги Галетановски во Скопје, а и пошироко е познат како вратар по кафеани. Галетановски беше директор на Зоолошката градина Скопје како дел од тимот на ексградоначалникот Петре Шилегов. Долго време чекаше оној пијаницата Шилегеов да го стави негде директор и овој му рекол… Чомбе многу си глуп дај на некое небитно место да те ставиме како на пример ЗОО таму нема некоја филозофија насабајле и навечер храниш животни нешто слични ко тебе и овој се согласил директор си е директор па и магаре да те стават . Од декември минатата година Галетановски не е повеќе директор бидејќи самиот поднесе оставка, бидеќи Данела не го фермала со такви шупелки не разговара наша Дани.

ДОКАЗ: Кои проекти ги сметате за најуспешни во ЗОО градина додека Вие бевте директор?

ГАЛЕТАНОВСКИ: Јас како што сум си изгуботиња за к.. не ме бива они директор ме ставија изгледа добро дудлав посебно кај Шилежето и кај оној муртинецот Зоки искрено да ви кажам немам некој проект освен оноа ако го сметате како проект што дупло нарачував за лавовите ,малце они ручаат повеќе јас а дел продававме на скопските сопственици на кучиња за добра паричка нормално па не сум до толку глуп ма да имам таква фаца. Изведувачите правеле недоправиле и мене ме назначуваат, а живеалиштата направени со грешки а мене ми одговараше тоа многу пари се земаат за тоа ,провизиички за шетање до Грчка ..еве сега таму шиткам лежалки за тоа мислам дека ме бива ма да понекогаш и по некоја клоца ми удараат. Слоновите требаше веќе да пристигнат и видовме многу мака и вработените а и фирмите кои помогнаа да ги доправиме, знаете како одат тие работи ..малку рекет па некад и Сокол иде па им се заканува и да видиш после не за слонови туку и за мајмуни даваат. Среќа имавме многу спонзори, а и разбирање од тогашниот градоначалник Петре Шилегов, па сè се среди во краток рок пошто нормално и он си земаше процент од набавките кој бе денес ти работи за џабе.

Можно е да е слика од 3 луѓе, брада, седнати луѓе, луѓе што стојат и внатре

ДОКАЗ: Можете ли да направите паралела, доколку имате сознанија, колкава е посетеноста сега и во времето кога Вие бевте директор?

ГАЛЕТАНОВСКИ: УФ, кога дојдов ‘ко да беше заборавена од државата, се изнервирав запалив една знаете од она зеленото и се смирив,и ми текна мора нешто да се прави ..тогаш дојде Сокол и ми рече напрај журка бунга бунга све е џунгла..ми кажа дека тој ќе носел црвени гаќи а јас да сум носел црвена танга и да шетам и да трчам ко млад мајмун а не ми беше јасно зошто тој не трчаше и си помислив значи овој Сокол е стварно педер жити другарот ама трчав .. што знае дете што е сапун па си ручав.

ДОКАЗ: Дали забележавте позитивни или негативни промени во ЗОО градина по Вашето заминување? Доколку да, кои се тие?

ГАЛЕТАНОВСКИ: Видете јас не сум некој муабетчија дај прашајте го сегашниот директор он е бар школуван, јас нешто ако ви треба собичка у Грчка лежалка или подгреано гиро за друго не ме прашувајте незнам како ме ставија директор, мора многу да бил пијан другар ми Петре.

ДОКАЗ: Kако те прифатија вработените и дали ти недостасуваат?

ГАЛЕТАНОВСКИ: Од Вработените во ЗОО Скопје искрено никој не ми се јавил од тогаш се осеќам како клошар или 13 то прасе од приказната за Снежана, ама ќе дојде ден кога пак ќе се вратам ама овој пат како мајмун да не се колнам сега ама верувајте ми на збор.

ДОКАЗ: Што прави сега Галетановски? Дали би се вратил со работа во ноќниот живот и дали би прифатил повторно државна функција?

ГАЛЕТАНОВСКИ: Дечки чек малку ме бараат за соба да им најдам..ете тоа правам не ме бива за друго.позззПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.