КолумниТОП

ЧЛЕНСТВОТО ВО НАТО ЧИСТ ЗИЈАН

Членството во НАТО Алијансата конечно се оствари,но придобивките никаде ги нема,напротив имаме само загуби! 1. Милиони народски пари ќе го полнат буџетот на НАТО. 2.Во време на COVID пандемијата не добивме никаква помош,ниту парична,ниту санитетски материјали,ниту опрема(респираторни машини). 3.Во спорот со Бугарите немо молчат и чекаат Македонија да се дообезличи. 4.Инвестиции во Македонија од НАТО членки нема. Па за кој к.р сте ни бре??? На крај на денот ќе излезат Рада и Зајко и пена на устата ќе им излезе од фалење,демек голема е придобивката од НАТО членството…. Народната вели:ОД ШТО СЕ СРАМИ УМНИОТ,СО ТОА СЕ ГОРДЕЕ БУДАЛИОТ… живео СДС на нашата држава!

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.