Балкан

Чекајќи ја Ангела: Заев, Димитров, Османи, и Ориѓански насмеани пред да ја видат Меркел

Во овие моменти е средбата на премиерот Зоран Заев со германската канцеларка Ангела Меркел. Наместо Меркел да дојде во Скопје, државниот врв замина на средба со неа во Тирана.

Заев во Албанија ги поведе и вицепремиерот Димитров и шефот на дипломатијата Османи да ја видат Меркел. Пред средбата тие заеднички позираа за овој голем успех а на фотографијата им се приклучи и кулурниот амбасадор во Албанија Златко Ориѓански.

 Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:00 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.