Македонија

ЧЕ ВРЕДИ ВО ПРИЛЕП, НЕЗАВИСНА ЛИСТА И КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ПРИЛЕП. ЖАРЕ КОНЕЧНО КАНДИДАТ

Во стилот на нашиот прилепски дијалект за нешто за кое ние Прилепчани сметаме дека ќе биде вредно за трудот имаме чест да ја најавиме првата граѓанска иницијатива која под слоганот ЧЕ ВРЕДИ! ќе учествува на следните локални избори со независен кандидат за градоначалник и независна советничка листа.
Повеќе за мотивите, причините и потребата од учество на една ваква граѓанска опција во процесот на избор на непартиски учесници на следните локални избори ќе чуете од кандидатот за градоначалник на Општина Прилеп Жарко Стеваноски и носителот на независната советничка листа Дарко Конески.
Zare Stevanoski
Дарко Конески


Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:15 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.