Занимливости

БУНТУР; МИЛЕНКО ЕНД КОМПАНИ У СТАЈКОВЦИ ПРАВАТ ГЕЈ ЖУРКИ НА ЕДНА И ЈАС БЕВ ЗАТОА ЗНАМ

Богојески за Пандов и Неделковски: Не е во ред да бидат апсени бидејќи биле на геј забава, Љупче Николоквски лут и он сакал да иде ама не добил покана

May be an image of 3 луѓе, седнати луѓе и текст кој вели „A1on.mk al.o 9m друштвото во стаковци било многу поголемо од приведените, но многумина успеале да избегаат во моментот кога полицијата влегла во објектот. i 10 .mk on A1ON.MK приведени миленко неделковски, александар пандов и владимир панчевски, и по полнок би... 24 Like 1 Comment 3 Shares Comment Share“

Режимските амеби како Педер Петровиќ, Ацо Кабранов, Боби Зрикле и слични, за овие фотки подоле имаа ли иста реторика?!
Или, вежи коња где ти газда каже?
ПС
Забавата беше феноменална, чисто како инфо.
ПС МИЛЕНКО ЛАЖЕШ ЧИМ НЕ БИЛ ОКИ ЗАБАВАТА ВИ БИЛА ОЧАЈНА НЕМАЛО КОЈ ДА ПЛАТИ ПОШТО ВИЕ СТЕ ПЕДЕРИ БЕЗ ПАРИ…
May be an image of 4 луѓе, луѓе кои стојат, седнати луѓе и текст кој вели „македонија вести груби: Jac ja платив казната на ахмети од 20 евра за неносене масkа 12. јануари 2021 @ 11:01 1мин. Like 26 Share“
Па си мислам, криво им е што не беа викнати.

љут Николовски и он и Зајко сакале да идат на педер бал

May be an image of 1 лице, стоење и текст кој вели „николовски: Bo вторник отвораме широк фронт против корупцијата и криминалот Ke побараме отворане на широк фронт, пред cè, политички, co максимална поддршка на сите чинители ако сакаме да си ja средиме земјата, рече вицепремиерот за борба против корупцијата, лупчо николовски. од миа обавено 27/02/2021 13:13:52 сдсм избор македониа прΑΒΙ пат! сдсм прав пат! прав/ HA 7AT! сдо сдсм сдсм ΠΑΠHA прав пат! на прав пат!“

„Не е во ред да бидат апсени бидејќи биле на геј забава… и во услови на корона, нормално е да се практикува геј распаљотка! Лично ги познавам господата Миленко Неделковски, Александар Пандов, Владимир Панчевски, … не е ок да се користи сексуалната ориентација за власта да се одмаздува врз нив“, објави лидерот на „Македонски концепт“, Петар Богојески.

Според него, „дополнително, тоа што луѓето немаат кеш да одат низ Европа, а се селски педери од Стајковци, не значи дека треба да бидат малтретирани“.

„Влада на Република Северна Македонија не може да продолжите со дискриминација на сексуална основа!
Срамно е! Не сме 19ти век“, пишува Богојески.

Синоќа, во кафеана во Стајковци, биле приведени 18 лица, меѓу кои и екс судијата Владимир Панчевски, Миленко Неделновски, но и претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов. Според официјалната информација на МВР, вкупно биле уапсени 18 лица, заради непочитување на мерките за заштита.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 02:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.