Занимливости

Бугарска ТВ со репортажа од Студеничани – возач на ЈСП вози и збори на мобилен, заштитната маска под брада

Екипа новинари од бугарската БНТ доаѓаат во Студеничани, местото од каде потекнувааат половина од жителите загинати во несреќата кога се запали автобус со патници. Но екипат имаше што да сними во Студеничани. Возач на автобус на ЈСП ги почести гостите од Бугарија со одличен кадар – разговарање на мобилен телефон додека вози, а згора на тоа уште еден прекршок – овојпат прекршување на ковид мерки. Маската на возачот е под брада…Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:00 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.