Балкан

Бугарите го исмеваат Заев: Карикатура со „зајко“, морковот и стапот во бугарски весник

Насловната страница на бугарскиот весник „Сега“ денеска ја краси карикатура на македонскиот премиер Зоран Заев, посветена на вчерашниот состанок на лидерите на земјите-членки на ЕУ, на кој Македонија уште еднаш се соочи со бугарското вето.

Според весникот, некој очигледно не се снаоѓа со политиката на „морков и стап“. Заев е преставен како зајак со големи уши, кој излегува од шешир на масата на ЕУ.

Бугарите го исмеваат Заев: Карикатура со „зајко“, морковот и стапот во бугарски весникМакедонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 10:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.