Македонија

БУЧКО: Митко Јанчев одработи многу за Сиљановска во Тиквешијата, Митко во изјава го демантира

– Митко Јанчев како господар на тиквешијата одработи за Сиљановска и таму таа растури, целата мапа таму е црвена.

Бомба на Бучковски на Алсат М. Во изјава  Митко тоа го демантира:

– Не се точни тие тврдења на екс премиерот, ќе се слушнам со него за да проверам од каде му се тие неточни информации.

БУЧКОВСКИ: Сиљановска му донесе на ВМРО ДПМНЕ 10 000 гласови од неопределени и левичари во Скопје затоа што доминираше во ТВ дебатите со својот самоуверен настап

– Сиљановска доби околу 10 000 гласови на неопределени и левичари на територија на Скопје поради своите самоуверени тв настапи кои според мене повеќето ги доби во своја корист.

Бучковски на Алсат М.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.