Црна Хроника

БРУТАЛНО УБИСТВО ВО СКОПЈЕ: Изрешетани две лица на возраст 28 и 24 години

Министерството за внатрешни работи потврди дека утрово во 2:35 минути се случило двојно убиство во скопската Општина Чаир.

Според информацијата во билтенот, две лица на возраст 28 и 24 години од Скопје утрово се пронајдени мртви во автомобил по пријава дека дека на бул. „Македонско-косовска бригада“ во Скопје се слушнало пукање.

Пукањето било пријавено утрово во 2:35 часот во СВР Скопје, а полицијата на самото место пронашла патничко моторно возило „ситроен“ со скопски регистарски ознаки и две лица без знаци на живот.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт кај двете лица, а на самото место се пронајдени чаури од пиштол и автоматска пушка, а лицата се идентификувани.

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Куманово изјави дека се прави детална истрага за настанот и најави повеќе детали во текот на денот.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 00:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.